Що таке сортери і яка їх користь?

Всі батьки хочуть допомагати своїй дитині правильно розвиватися. Однак, на дітей не потрібно тиснути і перезавантажувати їх. Найкращим способом для розвитку маляти були і є іграшки. Якщо колись іграшок було всього кілька видів, то сьогодні асортимент дуже великий.

Сортер – це одна з найпопулярніших, розвиваючих іграшок. Вона являє собою дерев’яну або пластмасову річ з отворами. Її ціль – правильне розміщення елементів по своїх місцях. Такий предмет буде цікавий як найменшим, так і старшим малятам. А його користь переоцінити важко.

сортери

Різновиди іграшок-сортерів

Сучасний асортимент налічує не десятки, а сотні, лише видів цієї іграшки.  Кожен може підібрати саме те, що йому найбільше до вподоби. Це і кубики, і паровозики, машинки, хатинки, годинники, посуд, та інші різноманітні форми. Крім того, у них можуть бути і різні завдання, наприклад:

  • нанизувати фігурки на палички, або штирі;
  • розміщувати кольорові фігурки різної форми в свої отвори;
  • складати детальки за кольором, або розміром.

Що ж стосується виду матеріалу, то пластикові моделі більш яскравіші і барвистіші. Також, вони дешевші за дерев’яні, однак, не такі довговічні і швидко зношуються. Вироби з дерева екологічні і будуть служити довго, а може, навіть, перейдуть комусь у спадок.

сортери

Чим корисні сортери для діток?

Крім того, що сортери здатні надовго заспокоїти і зайняти дитину, вони допомагають вчити кольори, букви, цифри і геометричні фігури. Проте, це далеко не всі їх переваги. Сортери здатні:

  • розвивати дрібну і велику моторику у дошкільнят – це допомагає дітям швидше навчитися застібати ґудзики, шнурувати шнурки, самостійно вдягатися, користуватися кухонними приборами і іншими повсякденними речами;
  • розвивати логіку та мислення – в процесі гри, максимально активізується інтелект дитини; малюк вчиться сприймати, аналізувати і систематизувати отриману інформацію, а після цього вже виконувати поставлену перед ним задачу;
  • покращувати візуальне сприйняття – розміри, відстань, кольори, цифри, форми; також розвиваються і інші вміння;
  • зацікавити – малюк не зможе пройти повз сортера, а коли почне гратися, то іграшка захопить надовго, але не втомить.

сортери

Сортери «монтессорі» – це найоптимальніший, і найбільш цінний варіант іграшки для розвитку. В них зібрані всі переваги, які тільки можуть мати ці іграшки. Вони максимально корисні для будь-якої дитини, так як вчать порядку і послідовності.

сортер

Пропонувати малюку сортери краще починати з 18 місяців. Однак, якщо іграшка не сподобається, то не варто її нав’язувати. Варто відкласти річ, почекати, а через певний час запропонувати знову. Рано чи пізно, маля зацікавиться і почне гратися. Придбати сортери та інші іграшки можна відвідавши магазин іграшок в Рівному, або Києві. У BeSmart є все, що душа забажає, а замовлення доставляються швидко і оперативно.