Олімпійська дієта

Спостерігаючи за тими чи іншими спортивними змаганнями, ми неодноразово захоплювалися додаванням спортсменів. Кожен із нас знаходив своїх кумирів у різних видах спорту та із заздрістю зітхав: «Мені б таку фігуру!».

Якщо міркувати над секретом постаті атлетів, то справа тут не лише в інтенсивних тренуваннях, а й у спеціальній олімпійській дієті.
Універсальної олімпійської дієти немає навіть для одного виду спорту. Для кожного спортсмена дієтолог разом із лікарем підбирає режим харчування, який залежатиме від інтенсивності тренувань та стану спортсмена. Звичайно, існують певні загальні принципи харчування для спортсменів.

При активному фізичному навантаженні необхідна велика кількість складних вуглеводів. Але не плутайте ці вуглеводи з тими, що містяться у ваших улюблених солодощах та булочках. Йдеться про вуглеводи, що містяться у крупах, овочах та фруктах. Саме ці вуглеводи дають заряд енергії. Крім того, спортсменам потрібно споживати достатню кількість білка, який є основним будівельним матеріалом для м’язової тканини. Особливо багато білка необхідно споживати олімпійцям у таких видах спорту, як боротьба та важка атлетика. Чим більша і міцніша мускулатура, тим більше шансів перемогти. І звичайно ж, особлива увага приділяється споживанню вітамінів та мінералів. При фізичному навантаженні їх потрібно набагато більше.

Найчастіше спортсмени мають проблеми із зайвою вагою у період, коли інтенсивність тренувань знижується. У цей час знижується і кількість споживаних калорій, а от гастрономічні навички часто залишаються. Навіть невеликий простий у спортивній кар’єрі може позначитися на фігурі зайвими кілограмами. Ось тут потрібна спеціальна дієта, щоб схуднути та знову показувати блискучі результати. Що ж роблять наші спортивні кумири, які використовують дієти, щоб схуднути?

Перед виступом у Ванкувері олімпійський чемпіон Турина Євген Плющенко був змушений сісти на спеціальну дієту, щоб позбавитися зайвих 12 кілограм. Сніданок спортсмена складав один банан і склянку свіжого ананасового соку, на обід можна було порадувати себе порцією м’яса під соусом з рисом як гарнір або м’ясний бульйон, а ось на вечерю припадав тільки мандарин.

Знаменитому футболісту команди “Реал Мадрид” Рональдіньо довелося скинути 10 кілограм, приступаючи до тренувань після лікування травми коліна. На допомогу прийшла дієта відомого фізіолога-дієтолога Патрісії Тейшейр. Сніданок футболіста складався з каші або зернових пластівців із несолодким живим йогуртом, фруктами та м’яким сиром. На обід припадав овочевий салат, м’ясо або морепродукти та рис, гречка, або макарони з твердих сортів пшениці на гарнір. На пізню вечерю можна було насолодитися припущеними овочами зі шматочком риби чи нежирного м’яса.

Вибирайте ту чи іншу дієту, але пам’ятайте, що для стрункої фігури, гарного самопочуття та міцного здоров’я потрібні фізичні навантаження.