Вибираємо оббивку для меблів

Вибір оббивки для м’яких меблів може бути актуальним, як при виготовленні нових, так і при реставрації старих диванів, крісел, стільців, м’яких куточків, ліжок і т. д. На сьогоднішній день існує велика різноманітність матеріалів, кожен з яких має певні якості, переваги та перевагами.

Основними критеріями, якими слід керуватися при виборі оббивного матеріалу, є:

  • Зовнішній вигляд;
  • Легкість;
  • Міцність (щільність);
  • Експлуатаційні якості;
  • Ціна.

Усі матеріали класифікуються за категоріями, з урахуванням вищезгаданих критеріїв. Чим вища щільність матеріалу, тим вища ціна.

Якщо ви бажаєте купити якісні м’які меблі по ціні від виробника, то радимо вам завітати в інтернет-магазин Kram-UA. В асортименті магазину присутній широкий ряд різних моделей м’яких меблів, що відрізняються своїми характеристиками та функціоналом. У вас також є можливість придбати як вже готові меблі, так і оформити індивідуальне виконання під замовлення.

6398fef4d284f.jpeg

Види матеріалів та їх якості

До оббивних матеріалів відносять бавовняні, гобеленові тканини, штучну та натуральну шкіру, замшу, шкірозамінники, синтетичні матеріали. В каталогах виробників представлений великий асортимент, завдяки чому можна підібрати оббивку для будь-яких видів м’яких меблів.

До найбільш популярних оббивних матеріалів відносяться велюр, жаккард, скотчгард, терможаккард, шеніл, флок, мікрофібра, вельвет, арпатек, замша, штучна та натуральна шкіра.

Велюр – виготовляється з натуральних та синтетичних волокон, має багату фактуру та кольорову гаму. Велюрову оббивку найчастіше використовують для меблів гардеробних, віталень та ін. приміщеннях, де меблі є предметом інтер’єру, а не постійної експлуатації, так як велюр схильний до стирання і не стійкий до бруду.

Меблева бавовна або скотчгард виготовляється з натуральних волокон, вона досить міцна і стійка до забруднень, не вигоряє на сонці і добре переносить вологу. Така оббивка підійде для віталень, дитячих, ванних кімнат, спалень.

Жаккард та терможаккард є презентабельним матеріалом, міцним, зносостійким, добре зберігає форму, легко чиститься. Терможаккард більш щільний матеріал, ніж класичний за рахунок термопаперу з друкованим малюнком, яка накладається на основу (жаккардове полотно).

Шенніл – тканина із синтетичної пряжі з поздовжнім та поперечним плетінням. Дуже міцний та довговічний. Не вбирає запахи, екологічно чистий, не здатний викликати алергічних реакцій, але не терпить вологу.

Флок є штучним ворсом, нанесеним на бавовняну, сатинову основу. Тканина відрізняється великою м’якістю, легкістю, стійкістю до забруднення та механічних пошкоджень. Має також велику різноманітність кольорів.

Мікрофібра – сучасний матеріал, що не пропускає повітря. Незважаючи на малу щільність, має високу міцність і зносостійкість. Його легко прати.

Вельвет цінується за презентабельний вигляд, велику різноманітність видів та фактур. Він практичний, м’який на дотик, але вимагає дуже ретельного догляду, не терпить прання та віджиму.

Замша довговічна, практична, не вигоряє, не деформується. Буває ткана і не ткана. Для оббивки найчастіше використовують перший вид. Очищається за допомогою сухих засобів: пилосмока, щітки.

Штучна та натуральна шкіра – і та, і інша є довговічним оббивним матеріалом. Натуральна більш еластична та стійка до пошкоджень та прання, але вона має і більш високу вартість.

Арпатек – синтетичний матеріал, який за своїми якостями не поступається шкірі. Зберігає людське тепло, не грубіє на холоді, не липне. Екологічно чистий, гіполергенний та найбільш довговічний порівняно з вищевказаними матеріалами. Його легко мити, він стійкий до сонячних променів та вологи.