Гідроцеле (водянка яєчка)

Що це за патологія

Водянка яєчка – це патологічний стан, пов’язаний з накопиченням у ньому серозної рідини. Лікування гідроцеле потребує оперативного втручання, що дозволяє видалити скупчення рідини та повернути чоловіка до повноцінного життя. Не існує методик, які б дозволили усунути водянку медикаментозними засобами.

Гідроцеле може розвинутись внаслідок запальних хвороб сечостатевої системи або травмування яєчка. Також існує вроджена форма хвороби – в такому випадку при ембріональному розвитку відросток між очеревиною та мошонкою не заростає, як це має відбуватись у нормі.

Коли варто проводити операцію

Водянка яєчка має здатність збільшуватись у розмірах. При ігноруванні хвороби з часом у статевому органі може накопичуватись до трьох літрів серозної рідини. Оперативне втручання проводять у наступних випадках:

  • почервоніння та збільшення розмірів мошонки;
  • дискомфортні відчуття при ходьбі та фізичних навантаженнях;
  • болі в області паху;
  • складнощі при інтимній близькості;
  • ускладнення сечовипускання, нетримання сечі.

Життя з водянкою робить чоловіка неповноцінним – він не може нормально займатись сексом та виконувати повсякденні завдання. Тому варто звернутись до лікаря та розробити ефективну лікувальну тактику. При затягуванні гідроцеле може стати настільки великим, що доведеться ампутувати пошкоджене яєчко через його некроз.

Як проводять операцію

Оперативне втручання передбачає розрізання тканин яєчка та відкачування з нього накопиченої рідини. В сучасній медицині використовують дві хірургічні техніки – за методикою Вінкельмана та Бергмана. Перший варіант складається з наступних етапів:

  1. розсічення тканин мошонки;
  2. виведення та дослідження яєчка;
  3. проколювання оболонки водянки для відкачування рідини;
  4. зашиття розрізаної оболонки.

Техніка Бергмана має схожий операційний план, але лікар розсікає вагінальну оболонку яєчка та видаляє її фрагменти. До такої процедури прибігають при необхідності відкачування рідини з водянок великого розміру (при затягуванні звернення до клініки). Є можливим лазерне розсічення мошонки. Вибір лікувальної техніки залежить від розміру гідроцеле, віку, стану організму пацієнта та інших факторів.

Невеликі водянки видаляють під місцевою анестезією. Після операції пацієнт декілька днів перебуває у стаціонарі, після чого може бути виписаний на домашнє відновлення. Повний період реабілітації складає приблизно 15 днів. Відкачування рідини з водянки дозволяє чоловіку з часом повернутись до повноцінного інтимного життя. Однак у період відновлення варто утриматись від сексу, активних фізичних навантажень та приймання гарячої ванни.

Джерело: сайт bilyak.com.ua.